• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Trzyszcz

Biologia
 • Zawartość

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  16

Trzyszcz last won the day on 22 Styczeń 2016

Trzyszcz had the most liked content!

Reputacja

58 Licznik lajków.

O Trzyszcz

 • Tytuł

 • Urodziny 16.04.1991

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Spanie w namiocie, owady, lotopałanki, fotografia.
 • Kto
  Biologia II st.
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • GG
  904760

Lokalizacja

 • Lokalizacja
  Poznań/Gdańsk

Ostatnie wizyty

17 083 wyświetleń profilu
 1. Niedawno.
 2. No niestety nie ja decyduję i dlatego takie osoby jak ty się dostają, a nie powinny. To przez to dyplom teraz niewiele znaczy. Bo sama byś tego nie ogarnęła nie?
 3. "jeśli nie musisz, to nie odpowiada" Bo co? Tylko odpowiedzi, które ci się spodobają? Jeśli nie musisz to nie idź na studia, bo się nie nadajesz.
 4. Logiczne, że skoro można zmienić do 7 lutego to 1 już za późno. Ludzie, jak wy w dorosłym życiu sobie poradzicie, jak takich prostych rzeczy nie ogarniacie i musicie pytać na forum? I wy chcecie iść na poważne studia? I odpowiadać za życie ludzkie?! Nie nadajecie się na jakiekolwiek studia.
 5. Ja wyśmiewam nie mając czerwonego koloru xD
 6. Wcześniej umknęło mi zdanie " Np. na obszarze najbliższym parku narodowego nie stosuje się zrębów zupełnych, nie używa ciężkiego sprzętu, a także wykorzystuje tylko odnowienia naturalne." A to dobre! A w każdej dyskusji przekonują jak to gospodarka jest teraz świetna i w ogóle nie stosuje się czegos takiego jak zrąb zupełny! Oczywiście jest to bajka, jak to, że nie sadzą monokultur np. sosnowych, kiedy ja widzę ich mnóstwo w różnych miejscach w kraju. W ogóle bawią takie zdania, robią łaskę, że nie łamią prawa, które zabrania takich niszczących działań, ale o tym że po prostu im takich zrebów tworzyćw otulinie nie wolno już nie wspomną.
 7. Nie wkleiłem linku do opinii PROPu: http://greenmind.pl/wp-content/uploads/2015/12/PROP-15-13_aneks-PUL-Nadlesnictwa-Bialowieza.pdf
 8. Niestety większość ludzi (a kobiety to już szczególnie) nie ma żadnych zainteresowań i pasji. Na lek jest takie ciśnienie bo nęci ich prestiż, brak problemu ze znalezieniem pracy, perspektywa godnego zarabiania.
 9. To niezbyt dobrze świadczy o poziomie kierunku ;]
 10. Chciałbym poruszyć temat zbrodniczej propagandy Lasów Państwowych w sprawie Puszczy Białowieskiej. Funkcjonuje ona coraz lepiej: http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/puszcza-bialowieska Jeśli chodzi o oddziaływanie na tzw. zwykłego Kowalskiego, uważam ten tekst za bardzo dobry, ponieważ wiele z takich osób nie dostrzeże piętrzących się tam manipulacji, oszustw i kłamstw. Oto link do opinii PROPu z 2008 i 2015, które powołując się na badania pozwalają nawet komuś zupełnie niezorientowanemu w temacie zweryfikować większość nieprawd z tekstu opublikowanego przez LP. Na razie nie roztrząsam dokładnie tekstu, ponieważ powstałoby niezłe wypracowanie. Nie sposób też bez poświęcenia ogromu czasu wytłumaczyć każdą bzdurę jakie wymyślają w dyskusjach choćby na fejsbuku, wszędzie gdzie poruszane są takie tematy, ponieważ popisują się przy tym naprawdę niezłą wyobraźnią i produkują coraz to nowe absurdalne argumenty. Nieraz nawet w 1 zdaniu zalinkowanego tekstu jest kilka kłamstw. Słowem, propaganda na dużą skalę. Dla przykładu podam to co mnie najbardziej bawi, ale jednocześnie potwornie denerwuje, bo ma za zadanie wyrobić w społeczeństwie fałszywe wrażenie, że ich działaniom sprzeciwiają się durni ekoterroryści. Mianowicie w tekście przedstawia się dwie strony: LP/leśników i ekologów. Liczą zapewne na to, że dzięki nadzwyczaj częstemu błędnemu używaniu w mediach słowa ekolog (czy to ekoterrorysta, czy obrońca praw zwierząt czy ktokolwiek sprzeciwiający się niszczeniu przyrody) wmówi się czytelnikowi, że leśnik, który jest kimś kto ma gospodarczo użytkować las* wie lepiej co dla niego dobre niż naukowcy! *Szkoda, że czy to z chęci zysku czy głupoty "zapominają", że mają to robić przy jak najmniejszej szkodzie dla natury. Podam jeszcze jeden bardzo ciekawy przykład: mówienie, że nie sztuczna ingerencja człowieka, ale pozostawienie sprawy naturalnym procesom trwającym wiele tysięcy lat to niebezpieczny eksperyment! Nie dość, że badania dowodzą, że się mylą, to jeszcze wykazują się brakiem znajomości znaczenia słowa "eksperyment".
 11. Co to za kierunek?
 12. Zawsze mnie bawi, że masa ludzi ma problem z genetyką w liceum, przecież to jest tak banalne na tym poziomie, że wstyd się przyznawać.
 13. Jeśli trzeba kogoś dodatkowo motywować, a nie wystarczy świadomość, że zdanie matury tak, żeby się dostać na dany kierunek wpłynie na CAŁE życie, spełnienie marzeń to... nie ma powołania i nie nadaje się.
 14. No to już nie te czasy, kiedy kobiety się szanowały i zachowywały dziewictwo do ślubu. Teraz dzieci w podstawówkach mają większe doświadczenie niż jeszcze nasze pokolenie po osiągnięciu pełnoletności, a nieraz i gorzej. Ach co za czasy, świat ewidentnie zmierza ku zagładzie.
 15. Zdecydowanie przedawkowałaś naukę. Arkusze są najważniejsze.