• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

ukGunther

Użytkownicy
  • Zawartość

7
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O ukGunther

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Na allegro było tego sporo,
  2. Pewnie mi wyjdzie dobrze - oddam w lab do analizy, opracuję i wrzucę
  3. To proste - po spodziewanych właściwościach - DFU nie jest rozpuszczalny w wodzie. Natomiast mocznik, biuret,.. są bardzo dobrze rozpuszczalne. Dlatego nie powinno być problemu. Zajmę się synteza w poniedziałek
  4. ta 1sza wydaje mi sie dobra - a nikt bardziej wydajnej i łatwej - nie podał
  5. Podaję prostą i bardzo wydajną metodę otrzymywania DFU, wg. Reaxys az 99 % Dostęp do witryny Reaxys mają tylko firmy i niektóre uczelnie - mam nadzieję, że komuś się to bardzo przyda. SYNTEZA / W kolbie o poj. 3L umieść 180 g mocznika oraz 2,232 g aniliny (wraz z umieszczonym w niej mieszadle). Ogrzej mieszaninę do 160*C pod chłodnicą zwrotną. Czas ogrzewania to 4 godz. Wydajność ok. 99,5 % ORAZ ORYGINALNY TEXT - plus 2 inne metody / oryginal text : To at three-liter reactor were added 180 grams of urea and 2,232 grams of aniline. The mixture was heated to 160.deg. C. and subjected to reaction for 4 hours under stirring. The product N,N'-diphenylurea was obtained at a yield of 99.5percent. SYNTEZA 2 The procedure of the Example 1 was repeated except that the reaction was carried out at 40 atm. with the synthesis gas of the hydrogen to carbon monoxide molar ratio 1. The analysis of the product revealed that the conversion of nitrobenzene was 98.8percent and the yield of N,N'-diphenyl urea was 97.0percent. SYNTEZA 3 The procedure of the Example 1 was repeated except that the reaction was carried out at 60 atm. with the synthesis gas of the hydrogen to carbon monoxide molar ratio 2. The analysis of the product revealed that the conversion of nitrobenzene was 98.3percent and the yield of N,N'-diphenyl urea was 96.8percent.
  6. Świetne to laboratorium chętnie w piątek zawieszę zdjęcia i mojego lab.
  7. Ciekawe. Zobaczę czy uda mi się z bananem. pozdrawiam