-
Ogłoszenia
-
Nowa Wersja Forum 28.07.2016
Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl
-

Vatras
Matura-
Zawartość
48 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
2 Licznik lajków.O Vatras
-
Tytuł
- Urodziny
Informacje profilowe
-
Płeć
Mężczyzna
-
A Alfa ile wyszła
-
Gly-Ala-Gly dałem
-
Hej, mam takie dwa zadania, jakby ktoś był chętny wytłumaczyć powoli 1. W reaktorze o objętości 1 dm3 przebiega w stałej temperaturze T reakcja opisana schematem A (g) + B (g) ⇄ 2C (g) + D (g) Po zmieszaniu substratów A i B w stosunku molowym 1 : 1 zainicjowano reakcję. W mieszaninie równowagowej stężenie substancji D było równe 2 mol dm3 , a stosunek stężeń molowych reagentów B i C wynosił :[C] = 1 : 2,3. Oblicz stałą równowagi tej reakcji 2. Przygotowano 200 gramów wodnego roztworu maltozy o stężeniu 25,65% masowych. Po częściowej hydrolizie maltozy zachodzącej zgodnie z równaniem: C12H22O11 + H2O --> 2C6H12O6 sumaryczna liczba moli cukrów redukujących (glukozy i maltozy) w roztworze wynosiła 0,28 mola. Oblicz stężenie glukozy, wyrażone w procentach masowych, w roztworze powstałym po częściowej hydrolizie maltozy. Wynik podaj z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. W obliczeniach przyjmij przybliżone wartości mas molowych:
-
Też chcę na to iść, ale jeszcze zastanawiam sie nad Wrocławiem/Warszawą, bo chyba wolałbym mieć więcej wspólnego z organiczną której na agh nie ma. Perspektywy z tego co słyszałem, bo się dowiadywałem to po tym kierunku co piszesz są nawet dobre.
-
Oba zapisy są prawidłowe
-
PWr czy PW? Na każdej uczelni są cyrki z tego co się słyszy, nie ma reguły.
-
Ja mam łącznie około 50 i zaczynam robić od poniedziałku 1 arkusz a do matury wychodzi 1.5 na dzień czyli bez problemu.
-
A ma ktoś z was arkusze z chemii w wersji pdf z nowe ery (z książki zadania i arkusze maturalne) ?
-
Ja z dwie. Mam 46 na kompie i zaczynam od poniedziałku
-
Czyli odpowiedź 1?
-
Ile wiązań pi ma benzen to odpowiedź 0 czy 3? Bo nie wiem czy zdelokalizowane liczą się jako pi.
-
Krążą pogłoski że najlepiej na politechnice czyli Wrocław. A uniwersytety to UW, UJ z tego co wiem przodują.
-
OMG cały dzień nad tym myśle, ale jestem tępak xD Dzięki już nie mam wątpliwości
-
Ok, to mam tak: MnO4- +5e- +3H2O ---> MnO2 + 6OH- coś źle robie. 1. Najpierw dodałem elektrony (nie zwracając uwagi na jony, tylko na stopnie utlenienia - dodałem 5 po prawej stronie.) 2. Teraz dodaje OH- żeby zgadzał się ładunek (po obu stronach mam -6) 3. Dodaje wody Co źle robie?
-
Mam tutaj bilans (elektronowo jonowy gdzie występują jony OH-) MnO4- ---> MnO2 Jest zasada że w jonowym gdzie są jony OH- uzupełnia się w taki sposób: ( najpierw elektrony, potem OH- potem H2O). Pytanie: Skoro tutaj mam zacząć od zapisania elektronów to czym się sugeruje żeby "wyrównać" stopnie utlenienia (po prawej mam na +7 a po lewej +2, ale po prawej jest jon jednoujemny) Czym się sugerować w zapisie tego? Zignorować ten " - " przy jonie MnO4 przy zapisie czy założyć że po prawej mam +6 a nie +7 żeby "wyrównać" ?