• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Warthgrove

Użytkownicy
  • Zawartość

6
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Warthgrove

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Cześć! Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega zróżnicowanie ekologiczne paproci? Nie znalazłem tego w internecie, bo mam do niego niestety ograniczony dostęp. Proszę o pomoc, bo jest to pilne i potrzebuję tego praktycznie "na zaraz"!
  2. Potrzebuję informacji na kolokwium na tematy: 1. Wstęp do regulacji metabolizmu a. Regulacje metabolizmu – powtarzające się schematy i. Interakcje allosteryczne ii. Modyfikacje kowalencyjne iii. Stężenie enzymu iv. Kompartmentacja v. Specjalizacja metaboliczna organów b. główne szlaki metaboliczne i miejsca ich kontroli i. glikoliza * ii. cykl kwasu cytrynowego* iii. łańcuch oddechowy iv. glukoneogeneza c. kluczowe połączenia i. glukozo-6-fosforan ii. pirogronian iii. acetylo-CoA POMOCY! PILNE! Jakie pilne? Temat wisi od roku na innym forum. Zamykam. // Edit Oxygenium
  3. Witam, proszę Was o pomoc w wyborze mikroskopu. Zależy mi na dużym powiększeniu i prostocie obsługi prosiłbym o pomoc w wyborze, mam 2 kandydatury: -Mikroskop Bresser Biolux LCD z wyświetlaczem 3,5" / 3 mln pikseli 40x - 1600x z walizką -Mikroskop Bresser ERUDIT 40x - 1536x z kamerą PC VGA 640x480 i walizką Mam "wrażliwe oczy" więc dłuższa praca może mnie męczyć dlatego jestem skłonny do 1 kandydata jednak chciałbym wysłuchać waszych opinii i przemyśleń jestem otwarty na propozycje z góry wielkie dzięki
  4. Serdecznie witam Od niedawna zajmuję się HPLC, więc można powiedzieć, że jestem w tej dziedzinie "żółtodziobem" Najpierw pracowałam na izokracie (standardowa pompa oraz detektor Perkin Elmer UV/VIS).Teraz pracuję na gradiencie Beckman System Gold. Przeszłam już od samego początku mojej pracy przez prawie wszystkie problemy związane z HPLC począwszy od złego buforu dodawanego do MP(fazy ruchomej)skończywszy na zakłóceniach z sieci elektrycznej. Ciągle spotykam się jednak z nowymi trudnościami. Jest to niewdzięczna praca dla niewprawionego analityka, który dopiero co zaczął pracę z HPLC. Jednak nie poddaję się i uważam, że robię postępy:) Dodam, że badam bitrex w alkoholu etylowym skażonym. Moim aktualnym problemem jest "peak splitting" czyli rozdzielanie się pojedynczego piku. Zaczęło się to dziac nagle, bez zmiany jakichkolwiek parametrów.Odgazowuję faze mobilną helem. Moja faza mobilna to acetonitryl z kw.octowym 1% oraz woda również z kw.oct.1%.Obydwa odczynniki są klasy czystości do HPLC.Nie mam pojęcia co może byc przyczyna takiego stanu rzeczy. Z góry dziękuję wszytkim, którzy się zainteresuja moim problemem. Dodatkowo proszę o kontakt osoby, które pracują na takim samym sprzęcie, i które chciałyby się podzielić problemami z nim związanymi. Pozdrawiam, Karol
  5. Witajcie Proszę bardzo Was o jasne wyjaśnienie mi na czym polega elektroliza soli (patrzyłem na różnych stronach, ale było za skomplikowanie wyjaśaśnione... ). Powtarzam materiał i zauważyłem, że tego działu nie zrobiliśmy, a na pewno w liceum będzie... Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
  6. Udzielasz tego w sposób zdalny? Przez internet, czy w "realu" również? Jeśli tak, to gdzie jest Twój obszar zamieszkania? Bo byłbym zainteresowany... kompletnie sobie z chemią nie radzę, ale za to z biologii jestem naprawdę dobry
  7. Witam mam problem z takim zadaniem, niestety za bardzo się w tym nie łapie: Wskaż podobieństwa i różnicę w budowie cząsteczek i własnościach wielocukrów: skrobi, celulozy, glikogenu i chityny. Wiem żę, skrobia i celuloza są zbudowane z cząstek glukozy Dziękuje za pomoc Stary temat, skopiowany z innego portalu. Zamykam. // Edit Oxygenium