• 0
Yokoshi

Wasze nastawienie do diety?

Question

Witam serdecznie,

Jestem tutaj nowy. Właśnie chciałem się troszkę rozgrzać w pisaniu i mam pytanie jakie macie podejście do diety, jako biolodzy, chemicy czy osoby związane z medycyną. Czy podchodzicie do swoich posiłków jakoś inaczej, czyli próbujecie je jakoś zbilansować czy odżywiacie się na ślepo jak większość społeczeństwa?

Pozdrawiam

0

25 answers to this question

• 0

Ja nie myślę jakoś szczególnie o elementach mojej diety, staram się tylko jeść w miarę zróżnicowanie, niekoniecznie ciężkostrawnie, tłusto czy w fast foodach. Myślę, że to wystarczy ;)

0

• 0

podobnie jak przedmówczyni. Nie jadam fasfoodów, bo mi nie smakują, od wielkiego dzwonu jadam pizzę, natomiast uwielbiam surówki i sałatki, więc ich zjadam sporo. Nie używam nijakich suplementów diety, bo zamiast tabletki na costamcośtam wole schrupać marchewkę czy jabłko.

0

• 0

Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi i jeżeli nie potrzebujesz mieć określonego % bf to nie należy się męczyć. Wszystko robić z głową i będzie dobrze, dobrze odżywiać można się nawet na mieście, tylko trzeba wiedzieć co wybrać. 

0

• 0

Można nawet sobie czasem jakiegoś ast-fooda strzelić, byle nie jeść za dużo. Każdy Ci powie - częściej i mniej.

No i warto patrzeć w sklepach na etykiety, ile mięsa w mięsie albo czy "ser" nie jest wyrobem seropodobnym. Wtedy wszystkie składniki będą dostarczone w odpowiednich ilościach. Żadnych suplementów nie potrzeba.

0

• 0

Zależy od tego ile czasu mam. Jak jest dużo wolnego to mogę chwilę pomyśleć nad czymś nieco zdrowszym, na co dzień gotuję to co akurat mam pod ręką (czasem bardziej, a czasem mniej zdrowo). Fastfoody jem bardzo rzadko, bo nie dość że niezdrowe i mało smaczne to jeszcze drogie. Jak dla mnie jeśli nie musimy to nie ma sensu trzymać się bardzo sztywnej diety. Bardziej się namęczymy i nastresujemy jej przestrzeganiem, niż odniesiemy z niej jakieś korzyści. 

0

• 0

3k kalorii to chyba przy intensywnym trybie życia, dla standardowych ludzi to około 2,2k kalorii wystarczy. Ja niestety mam jakieś 10 kg do zrzucenia, przeglądam diety i propozycje dań to mnie do szłu doprowadza ta róznorodność dań, mięs - kiedy to wszystko człowiek ma zrobić?

0

• 0

To może masz taki metabolizm, ale większość ludzi to jednak nie powinna wiecej niż 2,5k :D

0

• 0

Ja również posiadam dietę. Ćwiczę na siłowni więc to moje jakby hobby.

Staram się utrzymywać zapotrzebowanie kalorii na każdy dzień.

No i również zapotrzebowanie na białko i węglowodany.

Po 3 tyś. kalori jestem zmulony cały dzień.

0

• 0

ja zamiast się katować dietą, postawiłem na aktywność fizyczną, siłownia, bieganie, rower, pływanie, codziennie coś staram się robić

0

• 0

Mogę zjeść sałatkę, mogę sobie iść na jakieś wege-zielone-coś, ale przede wszystkim ma być smacznie ;p A smaczne są przede wszystkim niezdrowe produkty xd

0

• 0

Sa smaczne zdrowe produkty, tylko niestety czesto albo czasochlonne, albo drogie, albo oba na raz. Nie dla ludzi innymi slowy. :D

0

• 0

zależy co rozumieć przez zdrowe. Jesli zdrowe to np. prawdziwe wędlinki niefaszerowane jakimiś ulepszaczami i polewane perhydrolem da zmycia grzyba, to ja jem zdrowo. Ale jeśli zdrowe to ma być żarcie sałaty z kiełkami, to ja dziękuję ;D

0

• 0

Bywającym w Katowicach polecam znany wegebar "Złoty osioł". Tam odkryłem co to znaczy smaczne wege :-).

Niestety ta knajpa nie ma swoich równie smacznych odpowiedników w innych miastach. [nie znam]

0

• 0

Tak się akurat składa, że będę chciała sama zastosować odpowiednią dietę. Musiałam jednak zasięgnąć sporo informacji na ten temat, ponieważ mam alergię na pszenicę i nie wszystko mogę spożywać. Całe szczęście jest teraz na rynku bogactwo produktów bezglutenowych i nawet można zamówić indywidualnie specjalną dietę. Bardzo ciekawe informacje na ten temat znalazłam na tej stronie https://dietly.pl/dieta-pudelkowa/bez-glutenu . Zachęcam do przeczytania.

0

• 0

Przede wszystkim nie liczę kalorii- bo to tylko denerwuje w konsekwencji czego nie koniecznie wychodzi ludziom na zdrowie. Nie jestem też zwolennikiem restrykcyjnych diet i monotonnych. Chętnie natomiast sięgam po nowe produkty, staram się wybierać te, które są wartościowe. Ostatnio kupiłem taką pastę z orzechów ziemnych:  https://onedaymore.pl/sklep/pasta-z-orzeszkow-ziemnych-smooth-zestaw/ . Smakuje mi zwłaszcza z pumperniklem ale eksperymentuję też w kuchni z innymi jej zastosowaniami niżeli tylko smarowanie pieczywa.  Sporo kombinuję też kulinarnie z warzywami, zwłaszcza sezonowymi, bo one są najzdrowsze.

0

• 0

Zawsze miałam sceptyczne nastawienie do różnych diet - te wszystkie restrykcje mnie przerażały, bo lubię jeść:) Niestety odbiło się to na mojej wadze, a także zdrowiu, więc byłam niejako zmuszona w końcu o siebie zadbać. Zdecydowałam się na dietę pudełkową i jestem super zadowolona. Zamawiam posiłki w firmie Dietering - https://www.dietering.com/  i właściwie nie odczuwam tego, że jestem na diecie. Jem pięć smacznych, zdrowych posiłków, po których jestem najedzona, nie podjadam, mam czas na swoje pasje (bo nie muszę gotować), no i już udało mi się zrzucić 5 kg, a dietę stosuję dopiero 2 miesiące. Więc jak dla mnie to rewelacja.

0

• 0

Hej podstawa to deficyt kalorycznym następna rzecz to korzystanie z nie przetworzonych produktów lub mało przetworzonych, każdy rodzaj ruchu dobry nawet spacery z dziećmi a nawet sprzątanie też się do tego zalicza. Jsk nie liczysz kalorii to staraj się jeść duxo warzyw I owoców tych bardziej rzadkich energetycznie, chociaż wyliczenie zapotrzebowania to pierwsze co powinno się zrobić.

Jesli mam polecić dodatkowe wspomagacze odchudzania to bedzie to na pewno OLEJ MCT -ten od Aura Herbals. Daje długotrwałe uczucie sytości oraz dostarcza energii do codziennego treningu. 

0

• 0

Uważam, że utrzymanie zdrowej diety jest czymś bardzo ważnym. Sama przez wiele lat nie zwracałam na to uwagi aż mój stan zdrowia się pogorszył. Do wprowadzenia zmian przyczyniły się artykuły z http://naacademy.pl/ dzięki którym wiem na co zwracać uwagę przy wybieraniu produktów.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz