• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

wero

Użytkownicy
  • Zawartość

27
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O wero

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Hejka mam pytanie, pisałam dzisiaj kolokwium i było takie zadanie, że do 300 cm3 octanu potasu o jakimś tam stężeniu molowym dodaję 700 cm3 kwasu octowego o jakimś stężeniu, no i wyliczyłam ph, a później był podpunkt jak zmieni się ph jeśli dodam do tego 0,5 dm3 o jakimś stężeniu NaOH no i ja zrobiłam tak : CH3COOH + NaOH----->CH3COONa + H2O i wyliczyłam nH+ i nOH- najpierw myślałam żeby to zrobić jak bufor, aale liczba moli ch3cooh była mniejsza niż NaOH i na końcu by mi zostało tylko NaOH i CH3COONa, no to to nie jest bufor. No i wyszło mi, że nOH jest większe, wzięłam różnicę i tutaj przy wyliczaniu już końcowego stężenia OH- do pH nie jestem pewna, bo nie wiedziałam jaka będzie objętość. Zrobiłam tak : Vc=1dm3 + 0,5 dm3 i to 1 to jest 300cm3 + 700 cm3, bo uznałam, że jak zmieszano ch3cooh i ch3cook to objętość tego ch3cooh jest teraz równa objętości tego całego buforu. Dobrze myślę czy nie ? ;>
  2. okej, to to już rozumiem, okazało się dzisiaj, że odpowiedź 112 jest dobra. Wytłumaczycie mi jeszcze bufory, ale to jutro już, albo wieczorem wstawię czego nie rozumiem
  3. Rammar to kiedy mam napisać wzór z odjęciem wodorowych a kiedy bez ? bo każdy pisze inaczej
  4. czyli jak mam alfe <5% albo to c/k>400 to pomijam ten minus i odejmowanie wodorowych ? Jeśli tak to już mi się rozjaśniło xd
  5. ja mam zrobione tak samo jak MatMati
  6. na lekcji niby była odpowiedź 75cm3, ale ona nie ma do tego wyników, bo nie chce jej się przeliczać. Tylko, ze ja nie mam pewności czy ta osoba co to robiła na tablicy dobrze to zrobiła
  7. Bo mam problem, mam na studiach babkę która sama za bardzo nie ogarnia, więc pytam tu. Jak jest np. dysocjacja kwasu mrówkowego: HCOOH---->HCOO- + H+, to cHCOO-=cH+ i mam K={H}^2/HCOO- i z tego mam K= H^2/Cm czy K= H^2/cm-h jeśli ten drugi wzór to nie wiem skąd się wziął ten wzór : H=pierwiastek[K *cM] i mam zadanko : Do jakiej objętości należy rozcieńczyć 50 cm3 roztworu kwasu mrówkowego o stężeniu 0.2 mol/dm^3, aby pH roztworu wynosiło 2,4(Ka= 1,78*10^-4)
  8. @milva tak decydują bo to oni płacą za mieszkanie i wszystko, a nie ja. Stwierdzili teraz, że idę na stomę i na niej poprawię, nie wiem chyba w nocy będę się uczyć, no trudno.
  9. Nie mogę zostać w domu, bo za bardzo już się wszyscy nastawili, że wyjeżdżam i rodzice też mi nie pozwolą na takie zostanie. Chyba lepsza będzie ta analityka, bo raczej za rok progi nie wzrosną, a na stomę z tym co mam do szczecina się dostanę, a tam można się przenieść na lek po roku. Bo po co męczyć się bez sensu na stomie skoro mogę to zrobić za rok w szczecinie z szansą przeniesieniia na lek, dobrze myślę, czy nie ?
  10. Hej chciałabym byście mi doradzili, bo nie wiem co zrobić. Chciałam iść na lekarski, ale niestety zabraknie mi kilku procent. Mam złożone dokumenty na analitykę do Wro, a czekam wciąż na stome w Zabrzu. To są zastępcze studia na rok (oby), żeby nie stać w miejscu. Chciałabym iść bardziej na stomę, ale teraz tak sobie myślę czy dam radę powtarzać materiał do matury skoro jest tam tyyyle nauki ? Plusy pójścia na stomę : +bardzo dobry kierunek i nawet jak nie poprawię matury to i tak super zawód A minusy : - brak czasu na powtórki A znowu na analityce to plus, że więcej czasu na powtórki, a minus to, że badziewny zawód i nie chcę tego skończyć, a boję się, że tak będzie. I nie wiem co wybrać, czy czekać do października czy sie dostanę czy nie na stomę, czy już teraz odpuścić i wynająć mieszkanie we Wro, bo stoma to i tak nie jest mój wymarzony kierunek, a jak tam pójdę to nie poprawię. Mógłby mi ktoś pomóc ?
  11. Hej, wie ktoś może o ile osób jeszcze przesunęła się stoma w Zabrzu i Białymstoku we wrześniu rok temu ? I jakie miejsce miała ostatnia przyjęta osoba ?
  12. @niezapoviedziana do mnie rodzice jak mówię im, że głupie błędy porobiłam to mówią : O czym Ty myślałaś albo No to jak Ty to pisałaś. Jakbym specjalnie je zrobiła ;d Chcę poprawić na chociaż 170 żeby za rok nie martwić się, ale tak naprawdę to już 2-3 punkty mi wystarczą gdzieś na lekarski, więc myślę, że dam radę. A gdzie chcesz się dostać na stome ?
  13. random co Ty taki czepliwy jesteś...przecież Dellarin napisała, że seriale odbiegają od rzeczywistości i w ogóle. Jak dał Ci raka to idź do lekarza ;p Ja myślę, że osoby które są przed pójściem na medycynę i przed pracą w szpitalu lubią sobie tak wszystko wyobrażać tak jak w filmach ( na przykład ja ). Chyba nic w tym złego. Dellarin oglądałam ostatnio grey's anatomy i też chcę mieć swój pager hahaha ma się takie coś w ogóle w jakimkolwiek szpitalu ? I Dellarin, cholera ja też tak chcę
  14. Nie poddam się ;D Dziękuję euphoria i Dellarin ;* właśnie o takie posty mi chodziło
  15. tak Trzyszcz poproszę od Ciebie słodko pierdzące posty