poirer

Wkład użytkowników na rozwój forum

7 posts in this topic

Jak zauważyłem aktualnie na forum nie jest aż taka duża grupa osób, która mogłaby prowadzić aktywne dyskusje i stale przebywać w tym gronie. Tylko kilka osób tutaj tak na prawdę czuje się jak w domu. Widzę, że te forum ma bardzo dużą możliwość rozwoju i jest przyszłościowe także może wspólnie wymyślimy co możemy uczynić aby coraz więcej użytkowników rejestrowało się i zostawało pośród nas?

Mój pomysł:

1)

Ostatnio mój znajomy zakładał forum i wykorzystywał na początku to, że tworzył wiele tematów na forum a potem po miesiącu miał z nich ruch i poprzez to zainteresowane osoby się rejestrowały dopiero. Był to bardzo mozolny proces, gdyż zanim się napisze ok. 100 tematów to troszkę minie, ale zawsze jest to później wartościowy ruch w dobrą stronę. Nawet jeżeli musielibyśmy posiedzieć dłużej nad pisaniem odpowiedzi oraz wymyśleniem ciekawych tematów.

2)

Wstawianie linku do forum na innych forach w których się udzielamy

3) Dodawanie forum do płatnych katalogów najlepiej skutecznie zbioru o najwięszych parametrach: http://rank.pl/. To wzmocni pozycje forum na wszystkie frazy kluczowe.

Jakieś pomysły z waszej strony?

0

Zakładanie forum to dziś nie jest ani łatwy ani zbyt dobry pomysł. Po pierwsze mamy FB na którym się potworzyły grupy dyskusyjne i fora. Po drugie w internecie są dziesiątki forów o podobnej tematyce. Po trzecie, większosć zywych forów jest dzisiaj wymarła. Dlatego ja się skupiam ostatnio na FB, tam najłatwiej pozyskać teraz ludzi. Co jakiś czas, w sumie kilka razy w roku, otrzymuję propozycję, by założyć nowe forum z kimś albo ktoś założył nowe forum i próbuje je rozruszać. Ponieważ na forach jestem od 2004 roku, to wiem, jak trudne jest rozruszanie forum zwłaszcza że i dobie świetności forów nie było łatwo te zrobić, gdy w sieci było już kilka poplarnych forów konkurencyjnycj. Jeśli w miejscowości A jest 30 pizzerii, z czego 28 ledwo ciągnie a 2 zbijają kokosy, to otwarcie pizzeri 31 to nie jest dobra inwestycja. Wrzucanie linków praktykuję, ale i tak nie przenosi isę to na dyskusje na forum u nas.

0

No niby facebook teraz zbija bardzo duże kokosy, jednak można byłoby postaram się w jakiś sposób skoncentrować ruch na forum. Wiele forum już wymarło z podobnej tematyki, dlatego warto jest odtworzyć ich historię i spróbować skoncentrować ruch na te a my musimy tylko nadal aktywnie się udzielać to ktoś na pewno zostanie. Tak poza tym może wypowiedzą się inni aktywni członkowie forum? 

0

Nie mam FB a forum to według mnie fajna sprawa. Często z nich korzystam, tematyka rozmaita... Jednak ludzie ogólnie zaglądają na nie, gdy szukają jakiejś rady. Jednorazowo zakładane konta to zmora dla takich forów, gdyż nic nie wnoszą i nie pozwalają określić liczby aktywnych forumowiczów.

Pozdrawiam:-)

0

to zmora większości forów. A wczoraj otrzymałem już trzecią w tym roku propozycję budowy nowego forum chemicznego. Ile ich by miało być? 200 świecących pustkami?

0

FB to chwilowa moda, chociaż jest to na pewno fajne narzędzie do reklamowania strony i kontaktu z użytkownikami, ale nigdy nie zastąpi forów internetowych - ludzie po pewnym czasie się zorientują, że na Facebooku bywa chaos, trudno cokolwiek znaleźć, a poza tym, jak się czasem okazuje, nie wszystkie informacje publikowane tam są wiarygodne. Fora są uporządkowane i niezależne, w przeciwieństwie do grup na FB.

0

to zmora większości forów. A wczoraj otrzymałem już trzecią w tym roku propozycję budowy nowego forum chemicznego. Ile ich by miało być? 200 świecących pustkami?

Dokładnie, nawet na tym forum większość aktualnych postów, to albo rzeczy niezwiązane z nauką, albo po prostu rozwiązywanie zadań. Nie wspominając już o liczbie faktycznie aktywnych użytkowników. Smutne to jakieś.

Dochodzę do wniosku, że jedyne wyjście to zrobienie forum w języku angielskim, bo to będzie w stanie wygenerować ruch. Polskie fora po prostu padają, a najaktywniejszymi użytkownikami są Yahoo, Bing i Google :lol: :lol: :lol:

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz