Ego_Sum

Wykłady De Revolutionibus

25 posts in this topic

Wczoraj po raz pierwszy odwiedziłem De Revolutionibus. Fajna inicjatywa, chociaż miejsce wydaje mi się nieco zbyt surowe żeby zamówić sobie kawę i poczytać książki. Może powinni nieco ocieplić wystrój, żeby zrównoważyć w większości poważną tematykę książek na półkach. Ale perspektywa częstych spotkań/wykładów o takiej tematyce jest bardzo zachęcająca. Ciekawe czy zdołają wytworzyć sobie klimat własnie takiego "ośrodka" spotkań ludzi z róznych kręgów.

Jutro wieczorem też chyba idę.

0

Ja jeszcze nie miałem okazji tam dotrzeć ale mam mocne postanowienie aby iść na jutrzejszy wykład. Co prawda nie jest w kawiarni ale w kamienicy obok więc może o De Revolutionibus też zahaczę. Zobaczymy.

A jak sam wykład? Ciekawy??

0

aaa rozumiem :D

to jutro przynajmniej będzie okazja posłuchać kilku mądrych zdań :P i zapewne kupić książkę (taką mam nadzieję bo jeszcze jej nie mam) i może dostać autografy obu autorów.

0

byłem, byłem... wygładu wysłuchałem, książkę kupiłem, autograf dostałem :D

a Tobie udało się dotrzeć?

0

Hahaha Może broda była dobrze zasłonięta welonem ;) a już serio to całkiem dużo ludzi było wczoraj. Księgarnia miała niemały zysk.

0

Następna książka ks. prof. Michała Hellera jest już w zapowiedziach więc oczekuję, że wtedy też przygotują jakiś wykład promocyjny. Premiera ma być bodaj na początku listopada.

0

„Obrazy Świata” – pod takim hasłem odbędzie się już piąta edycja cieszących się olbrzymią popularnością wykładów otwartych „Granice nauki” organizowanych przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i serwis GraniceNauki.pl

post-231-0-93127100-1394203623_thumb.jpg

post-231-0-27620900-1394203629_thumb.jpg

0

w tym roku już był wykłady. przypuszczam, że nowe serie będą od przyszłego roku akademickiego.

0

Granice Nauki: Dwie Księgi – szósta edycja krakowskich otwartych wykładów

Nowa seria wykładów w caffe-księgarni De Revolutionibus.

Środa, 19 listopada

3. dr Wojciech Grygiel: Jak wyznaczyć liczbę bogów? (godz. 18:30, De Revolutionibus Books&Café, ul. Bracka 14)

Środa, 26 listopada

3. red. Łukasz Kwiatek: Czy nasz kompas moralny zawsze wskazuje na największe dobro? (godz. 18:30, De Revolutionibus Books&Café, ul. Bracka 14)

Środa, 3 grudnia

4. dr Łukasz Lamża: Czy Wszechświat jest dziełem sztuki? (godz. 18:30, De Revolutionibus Books&Café, ul. Bracka 14)

Środa, 10 grudnia

5. dr Paweł Rojek: Czy kostki lodu istnieją? Świat życia codziennego, nauka i problem konstytucji (godz. 18:30, De Revolutionibus Books&Café, ul. Bracka 14)

Środa, 17 grudnia

6. dr Jacek Prusak SJ: Jakie wyzwania nauka stawia teologii (godz. 18:30, De Revolutionibus Books&Café, ul. Bracka 14)

więcej info na http://www.granicenauki.pl/index.php/pl/granice-nauki/wydarzenia/1327-granice-nauki-dwie-ksiegi-szosta-edycja-krakowskich-otwartych-wykladow

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez HMC
      Cześć, od pewnego czasu zajmuję się uprawą kryształów i prowadzeniem strony na fb, która zawiera dobrej jakości zdjęcia ów kryształów. Posty ze zdjęciami zawierają opis i charakteryzacje substancji, z których powstały dane kryształy. Być może znajdą się na tej grupie osoby zainteresowane tą tematyką kryształów, lub którym podobają się ładne fotografie. Zostawiam link do strony i zapraszam do komentowania i udostępniania https://www.facebook.com/HomeMadeCrystals/ 
    • Przez Anna33
      Cześć, mam problem, otóż niedługo piszę maturę teraz jestem w drugiej klasie, zaczęłam dodatkową naukę z przedmiotow ;biologia,chemia oprócz podręczników uczę się z poniższych książek :
      -Chemia organiczna Pazdro i Danikiewicz (2x org 1x nieorg + 2x zbiory zadań z rozsz) i biologia mam Bukałe, wszystkie książki oprócz biologii, do tego metabolizm Korzeniewskiego,anatomia i fizjologa Hosera i jakieś książki lecz na studia...
      Chciałabym napisać dobrze maturę żeby dostać się na kierunek lekarski, medycyna od zawsze mnie fascynowała mój dziadek był onkologiem, po za tym rodzice są lekarzami tato jest chirurgiem plastycznym a mama okulistą, chciałabym pójść w ślady taty, dostałam od niego książki z chemii tylko nie wiem czy będą one dobre bo są z lat 70/97.
      Mam problem z nauką, wygląda on tak, że nie potrafię robić szczegółowych notatek, kiedy uczę się jednego tematu potrafie przesiedzieć 3h nawet jeżeli jest krótki bo nie mogę się skupić, próbowałam paru sposobów lecz nie zawsze pomagają, strasznie mnie to denerwuje bo kolężanki w 3h to robią dwa tematy wraz z zadaniami, myślę, że pies pogrzebany jest w tych notatkach, dla mnie wszystko jest ważne, robiąc notatki choćby z podręcznika.. wychodzi na to, że przepisuje po prostu temat ;o bo wszystko dla mnie jest ważne, znacie jakieś sposoby na robienie porządnych notatek, słyszałam o sporządzaniu jakiś map ale nie za bardzo wiem o co  tym chodzi. Materiał przyswajam szybko, właściwie przy przepisywaniu tematu już go rozumiem itd. ale nie uczę się tego  tylko po to by dobrze napisać spr a za 3tyg zapomnieć, wiąże z tymi przedmiotami przyszłość wiec MUSZE to znać.

Jakieś pomysły ?

*edit- po za tym jakoś mam lekki problem, ponieważ chcę robić dodatkowe książki ale również słyszałam, żeby przerobić najpierw książki a z drugiej strony słyszałam, że wiele ludzi robi tak, że po prostu uczą się z dodatkowych książek a to co jest w szkole po prostu po każdej lekcji w domu sobie znowu przerabiają, albo robią coś takiego, żę patrzą jakie są rozdziały w książce i z dodatkowych książek przerabiają te rozdziały tzn. jeżeli w książce jest rozdział np. systematyka zw. nieorganicznych to uczą się z dodatkowych ksiązek gdzie mają wiecej informacji, lepiej opisane itd. jakieś pomysły co robić ? ;/

Po za tym słyszałam takie coś, że dobrze można zdać maturę w ten sposób, że po prostu przerobić podreczniki, robić duużo zadań z chemii i po prostu kupić sobie vademecum - teorię bo jest krótka i po prostu przerobić podreczniki, i robić zadania korzystajac dodatkowo z vademecum.
    • Przez Antymateria
      Czytacie czasopisma popularnonaukowe? Możecie jakieś polecić?

Niestety, odnoszę wrażenie, że w Polsce czasopisma o tematyce popularnonaukowej tracą popularność. Większość z nich to przerost grafiki nad treścią, a artykuły dotyczą teorii spiskowych i nawet jeżeli coś z tego jest prawdą, to jest duże nastawienie na sensację, a nie tego szukam.
      Jedynie "Świat Nauki" trzyma poziom, ale ostatnio nie ma tam artykułów, które mogłyby mnie interesować (kosmos, cząstki elementarne, chemia, biologia, medycyna, neuronauki).
      "Wiedza i Życie" była ciekawa, poza tym inne np. "Focus", "Świat Wiedzy" czy "XXI wiek" raczej szukają sensacji.

Czy istnieją jeszcze inne ciekawe, ale mniej znane czasopisma w języku polskim? Niestety, artykułów w języku angielskim czytać nie potrafię, a poza tym preferuję wersję papierową. Nie zależy mi też na regularnym kupowaniu konkretnego tytułu, ale od czasu do czasu chciałabym przeczytać coś interesującego. 
    • Przez Kajus
      Witajcie :*

Jestem zupełnie nowa na forum dlatego chciała bym zadać Wam pewnie pytanie 
      Od września będę uczennicą klasy maturalnej w liceum, na profilu biologiczno- chemicznym, są to przedmioty, które chce zdawać na maturze i w dalszych planach mam składanie papierów na fizjoterapię a AWF w Krakowie, dlatego do sedna:

Czy ktoś z Was ma jakieś opinie na temat tego wydziału i całej uczelni, czy jako studentka będę miała dużo ewentualnych zajęć wymagających sprawności ruchowej i czy wybierając się na taki kierunek trzeba popracować nad kondycją  

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi    
       Pozdrawiam Serdecznie