Antonina

Wyposażenie laboratorium

13 posts in this topic

Hej!

Chciałabym zrobić u siebie laboratorium biologiczno-chemiczne (chcę się zajmować chemią organiczną, wpływem różnych substancji na organizmy, izolowaniem związków itp.). Jakie wyposażenie będzie mi potrzebne?

0

co do części chemicznej niech się jakiś organik wypowie. ale zapewne sporo różnego rodzaju szkła laboratoryjnego, rozpuszczalników organicznych itp. część biologiczna zależy od tego na jakich organizmach chcesz testować te związki.

0

Chcę je testować na roślinach i grzybach, może na bakteriach. Chcę też izolować z nich związki organiczne. Chciałam też zbadać wpływ pleśni na roślinę itp.

0

To dość skomplikowana sprawa. Chemia nie jest tanim hobby, do tego są liczne ograniczenia dla osób fizycznych w kupowaniu wielu chemikaliów. Wiele podstawowego szkła i odczynników można kupić na Allegro po dobrych cenach, ale wiele odczynników może być zanieczyszczonych. Natomiast ze szkła to do typowej preparatyki organicznej kolby kuliste, kolby dwu- i trójszyjne, termometry, zlewki, krystalizatory, bagietki, łopatki, chłodnice, kolumny destylacyjne, do tego przyda się mieszadło, płaszcz grzejny - razem spory wydatek.

Jeśli nie masz doświadczenia laboratoryjnego, to polecam zacząć naukę od reakcji w probówkach, bo żeby biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić ;-)

0

moim ulubionym sprzętem chemicznym jest wyparka obrotowa :D

co do hodowli roślin to temat hodowli in vitro był już poruszany na forum, warto poszukać. do hodowli bakterii zależnie od tego czy chcemy je hodować na podłożu stałym czy ciekłym potrzebujemy cieplarki (37oC) lub wytrząsarki. dodatkowo czegoś co zastąpi autoklaw i pozwoli na sterylizację podłoży.

0

Internet, albo u siebie w mieście. Powiedz nam gdzie mieszkasz. We Wrocławiu przy Politechnice Wrocławskiej (wybrzeże Wyspiańskiego) można na przykład kupować szkło laboratoryjne.

0

Nie wiem dokładnie co może się przydać, ale wiem, że sporo dobrego sprzętu do laboratorium można kupić w tym sklepie http://www.biosens.pl Mają spory wybór i cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów.

No to jak nie wiesz, to co polecasz. Ech... Sklep generalnie spoko, swoją drogą.

0

Warto zajrzeć na stronę http://www.biosens.pl gdzie jest dużo wysokiej jakości sprzętu no i na pewno pracujące tam osoby będą  też w stanie dobrze doradzić. Jest to firma, która zajmuje się przede wszystkim, jeśli nie nie wyłącznie, sprzętem do laboratoriów.

0

Sprawdź tutaj http://www.e-laboratoria.pl/ Mają u siebie ponad 8 000 produktów, różnych firm, także jest w czym wybierać. Znajdziesz tam wszystko o czym wspominał DMchemik. Jeśli nie jesteś do końca pewien co wybrać - skontaktuj się z nimi. Z pewnością doradzą.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz