• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Wzorowy uczeń

Użytkownicy
  • Zawartość

23
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

Wzorowy uczeń last won the day on 31 Lipiec 2012

Wzorowy uczeń had the most liked content!

Reputacja

3 Licznik lajków.

O Wzorowy uczeń

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Gdzie i przy pomocy czego przeprowadzić sekcję, np. nie za małego kręgowca?
  2. Czym zajmuje się biolog i co robi oraz co może robić
  3. Rozumiem Gdyby coś to służę pomocą
  4. Widok na Morze Śródziemne Hotel Caribean World Nie ma to jak kajaki na morzu:) EL JEM -Miejscowość z najbardziej spektakularną budowlą rzymskiej Afryki Północnej - amfiteatrem z III w n,e., trzecim co do wielkości (po Rzymie i Kapui), a najlepiej zachowanym na świecie, Ma 148 m długości, 122 m szerokości I 427 m średnicy Mieścił 30-35 tysięcy widzów, Obecnie miejsce festiwali kulturalnych, koncertów I spektakli teatralnych. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.W EI Jem warto zobaczyć ruiny innego, mniejszego amfiteatru, wille rzymskie i muzeum ze wspaniałą kolekcją mozaik Święte miasto islamu- Kairouan Coraz bliżej Sahary, coraz goręcej B)Około południa było tam 50oC! OAZY GÓRSKIE- U podnóża potężnego łańcucha gór Atlas, leżą niezwykle malownicze oazy Cheblka, Tamerza i Mides. Wodospady Tamerzy, potężny wąwóz Mides, źródełka i szlakl górskie Chebikl z pewnością należą do najpiękniejszych widoków w Tunezji. Niezwykłość tych miejsc, ich wyjątkową kolorystykę i niepowtarzalną atmosferę potęgują jeszcze ruiny dawnych wiosek, opuszczonych po wielkiej powodzi w 1969 r. SŁONE JEZIORO- Słone jeziora są ciekawostką przyrodniczą na pograniczu pustyni skalnej i piaszczystej. Ciągną się na długości 350 km. Trzy z nich znajdują się na terytorium Tunezji. Po deszczu napełniają się wodą, która potem w słońcu bardzo szybko paruje, nadając jeziorom wygląd bezkresnej równiny ze spękaną ziemią pokrytą białym nalotem. Szot EI Jerid jest największym słonym jeziorem w Tunezji i Afryce Północnej. W maksymalnej długości osiąga 250 km, a minimalnej szerokości 20 km. Podróż przez jezioro (asfaltową drogą) jest niezapomnianym przeżyciem. W przydrożnych kanałach napełnionych wodą kryształki soli mienią się najróżniejszymi kolorami w zależności od stopnia oksydacji potasu, a rozedrgane upalna powietrze często wywołuje fatamorganę.
  5. A co to są "śmieci użytkowników"?
  6. Witam Wczoraj wróciłem. Byłem w Tunezji. Jeżeli chcecie, zamiast opowiadać dodam kilka (mam nadzieję) ciekawych zdjęć B)
  7. Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów z wakacji w Afryce! B) Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia. Przysłowie abchaskie
  8. Np. ile zarabia biolog na uniwersytecie lub w laboratorium/sanepidzie?
  9. Ile zarabia biolog?
  10. Niby banalne pytanie, ale co robi moderator? Jakie są jego zadania, obowiązki?
  11. Witam Jak tam się sprawy mają? Nadal potrzebujecie moderatorów? Gdyby była potrzebna jakakolwiek pomoc możecie na mnie liczyć Pozdrawiam
  12. Zakładam ten temat z myślą o osobach, które chcą rozwijać swoją wiedzę biologiczną ale nie chcą się wkręcić w księgarni na tanie "badziewie", które nic w sobie treściwego nie ma. Mile widziana także wasza opinia(jeżeli daną książkę posiadacie). Szczególnie liczę tu na osoby, które miały lub mają daną książkę oraz osoby, które zajmują się biologią na codzień i potrafią po jej przeczytaniu polecić ją lub nie. Pozdrawiam Na wstępie: co sądzicie o książce #Anny Stańczykowskiej pt."Zwierzęta bezkręgowe naszych wód" #Botanika i Biologia komórki" A.Batko,M.Wrzosek #Fizjologii organizmów żywych z elementami anatomii człowieka" P.Hoser #Biologia. Jedność i różnorodność, Pwn Jakie książki polecacie do konkursów biologicznych? (Takie które mogą się przydać nawet później)
  13. Co to masz z księgę? Mógłbyś podać tytuł i autora?
  14. Wracając do Twojej wypowiedzi: Oprócz elementów graficznych, różne wydania różnią się czymś jeszcze?(mam na myśli treść, jest więcej mniej wiadomości, informacji)
  15. A co polecasz z "dodatkowej lektury"? Jakie książki mógłbyś mi polecić. (tak aby przydałyby się i w gimnazjum i w liceum, może i dalej)