• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

yazid

Biologia
  • Zawartość

20
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O yazid

• Tytuł

• Urodziny 16.11.1994

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    breakdance, żonglerka, biologia molekularna i wiele innych.
  • Kto
    Genetics & Biochemistry

Ostatnie wizyty

1 786 wyświetleń profilu
  1. Witam, mam pewne trudnosci zwiazane z zadaniem, ktorego ani ja ani zaden z moich znajomych nie potrafimy rozwiazac. Pomyslalem ze moze ktos bardziej doswiadczony bedzie wiedzial jak ugryzc to zadanie, przedstawiam tutaj tresc a na dole są moje rozważania. Redukcja Ferredoksyny z Ditioniną w warunkach anaerobowych dalo nastepujace wyniki: (wykres) 'a' pokazuje najbardziej utleniony stan, b-g pokazują wzrastająco redukcyjne stany aż do h który jest najbardziej zredukowaną formą. Objętość w czasie eksperymentu nie zmieniła się, a zmiany przy absorbcji 460 nm były liniowe. Zmierzone potencjały względem elektrody rtęciowej (+244 mV) były następujące: Spektrum a b c d e f g h Potencjał (mV) -530 -588 -619 -635 -640 -670 -705 -740 Oblicz potencjał standardowy (E°) białka i napisz czy przenosi jeden czy dwa elektrony. Tak wygląda zadanie. Z tego co wiem, żeby rozwiązać to zadanie trzeba stworzyć wykres, w którym będzie przedstawimy log[ox]/[red] przeciwko Eh, to powinno dać liniową zależność z krzywą 0.06 dla n=1 albo 0.03 dla n=2. Natomiast żeby otrzymać E°, nalezy spojrzeć na wartność Eh, przy której log[ox]/[red] daje 0. Na podstawie tych danych które dostaliśmy, nie potrafię tego rozwiązać :/ Czy ktoś wie jak znaleźć stężenia [ox] i [red] ? Byłym bardzo wdzięczny za nakierowanie. Pozdrawiam.
  2. Dziala, dzieki wielkie Dzieki za poprawienie, masz oczywiscie racje. 'Spuryfikowanego' to efekt mojego tlumaczenia Wiesz moze jakie znaczenie miala podana informacja o nieobecnosci tych trzech aminokwasow? Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie podano mi wspolczynnik absorbcji dwoch aminokwasow znajdujacych sie w tym bialku, tyrozyny i tryptofanu, i musze na podstawie tych danych obliczyc ile tych aminokwasow sie w tym bialku znajduje. Wartosc wspolczynnika przy dlugosci fali 280 nm jest zalezna glownie od liczby aminokwasow aromatycznych w bialku, czy mozna zalozyc ze wspolczynnik absorbcji bialka (e) = e tryptofanu + e tyrosyny ?
  3. Witam, od jakiegos czasu probuje uporac sie z tym zadaniem, pisze do Was nie po to zeby ktos to za mnie rozwiazal ale po to zeby otrzymac jakies wskazowki. 1g spuryfikowanego bialka zostalo rozpuszczone w bufrerze o objetosci 1 dm3. Bialko to posiada wspolczynnik absorbcji o wartosci 8,8 x 10^6 cm2/mol przy czestotliwosci 280 nm i nie posiada aminokwasow: prolina, asparganina i tryptofan. Przy uzyciu standardowego spektrofotometru (1cm kuweta) zostala obliczona transmitacja i wynosila ona 18%. Jaka jest masa czasteczkowa tego bialka? Czy ktos wie jak to ugryzc?
  4. Witam (z gory przepraszam za brak polskich znakow) Mam taka prace do zaliczenia, musze zaprojektowac doswiadczenie w ktorym wyekstraktuje mRNA z 10 ml kultury bakerii E. Coli. Zeby zaczac musze zniszczyc/otworzyc blony wszystkich komorek, znacie jakis sprawdzony i szybki sposob by to zrobic ? Znajduje jakies metody ktore sa dosc rozbudowane, a przeczucie mi cos mowi ze musi byc metoda dzieki ktorej mozna to zrobic szybciej. Pytan/niejasnosci odnosnie mojej pracy mam wiecej, glownie jesli chodzi o objetosci i stezenia reagentow przy izolacji RNA i mRNA z calego RNA, ale poki co nie chce Was zameczac:) Bede bardzo wdzieczny za pomoc z tym jednym. Jacek
  5. Oczywiscie, o ile nie nastapila mutacja/mutacje
  6. Na mojej uczelni za granicą jest kierunek genetyka. Pierwszy rok jest bardzo ogólny i jest dużo zoologii i trochę botaniki, dużo też budowy komórki, mikrobiologii i metodyki laboratoryjnej i innych. Samej genetyki jest stosunkowo mało, ale można powiedzieć że dopiero od drugiego roku zaczyna się zabawa. Myślę że po genetyce można śmiało wykonywać inne zawody, wystarczy mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności (których nie zawsze dostarczy uniwerek, ale można się doszkolić samemu). Polecam specjalizować się wcześnie, ponieważ lepiej być w czymś naprawdę dobrym niż umieć wszystkiego po trochu. Ogólną wiedzę można zdobyć na własną rękę.
  7. Już niedługo maj i sesja <3

1. Rammar

Rammar

Bez spiny - jeszcze mamy troche czasu C:

2. DwuTom

DwuTom

bez spiny zawsze są drugie terminy... :P

(tak ponoć mówią)

3. Rammar

Rammar

Jeszcze jest: Student bez poprawki jest jak żołnierz bez karabinu ;>

8. A jak to czytać? U mnie na studiach również używamy zapisu "EcoRI" natomiast czytamy "eko er one" i jest to dość mylące;) jak jest ktoś chętny odpowiedzieć na pytanie to zapraszam: wyjaśnij dlaczego cząsteczki DNA robią się krótsze z każdym podziałem oraz wyjaśnij rolę syntezowania większych ilości telomerazy przez komórki nowotworowe;)
  9. @up bardzo dobre
  10. Raczej obie formy są ok, "mleczan" może się wywodzić od nazw związków tego kwasu, jak np. mleczan magnezu Ładny schemacik dla wszystkich: Cykl Corich
  11. jak rozumiem skompensowana energia bierna już nie będzie mogła być użyta ponownie?
  12. w biologii jest miliard możliwości, dlatego własnie ją lubię
  13. Chodziło mi o to, że przy tej samej liczbnie reagentów wytwarza się większa ilość energii. Specjalistą nie jestem i właściwie to cały czas posługuję się tym co znajdę w internecie, nie zaś wiedzą zaczerpniętą z literatury. "Ale z problem uzyskania warunkow do przeprowadzenia fuzji na ziemi nasi swiatli naukowcy sobie dawno poradzili." osoby odpowiedzialne za to niekontrolowane zjawisko to głównie przywódcy państw, nie zaś naukowcy. Światli naukowcy od lat tworzą i projektują takie "urządzenia do przeprowadzania fuzji", coraz silniejsze i bardziej śmiercionośne bomby... Energia jądrowa powinna mieć zastosowanie przy napędzaniu statków kosmicznych i sond.
  14. była kiedyś taka teoria że pamięć jest zapisywana w DNA, właśnie w ten sposób tłumaczyli te przypadki gdy dziecko rzekomo pamiętało swoje wcześniejsze życie. Jednak jest to bzdura... a przynajmniej nic na to nie wkazuje... A więc pytanie czym jest ta pamięć? reakcje chemiczne w neuronach? I gromadzona jest w synapsach? http://cordis.europa.eu/news/rcn/30442_pl.html Całkiem ciekawy artykuł (pomimo że może już nieaktualny). Takie zwiększenie receptorów dopaminowych na pewno wyszłoby na + dla mózgu Dopamina odpowiedzialna jest za pamięć krótkotrwałą i pewne procesy emocjonalne. Ta pamięć trwa od kilku do kilkadziesięciu sekund - dzięki niej się uczymy, a ucząc się zamieniamy tą wiedzę w pamięć "dłużejtrwałą". Możliwe że dzięki takim ćwiczeniom na krótkotrwałą pamięć stajemy się bardziej "kumaci". Jest to jeden z dowodów na to, że naszym zachowaniem możemy wpływać na naszą biochemię. Wychodzi na to że mózg można trenować w analogczny sposób do trenowania mięśni ćwiczeniami fizycznymi. Zastanawia mnie jeszcze to niewyjaśnione pytanie w artykule o mechanizmy za to odpowiedzialne, myślę że organizm dostosowuje się do warunków i w tym przypadku został zmuszony do zwiększonej ekspresji genu kodującego to białko (receptor).
  15. w tętnicach zależy od siły skurczu serca, w żyłach od aktualnej pozycji i umiejscowienia ciała (wikipedia) i w obu od przepustowości naczyń. czym są: -rodopsyna -acetylcholina -łuk odruchowy -polimeraza DNA, helikaza, ligaza -mureina -chondrocyty i hepatocyty Łatwe i przyjemne pytanka na rozgrzewkę. Pozamaturalny bonus: krótko jaką rolę pełnią jony wapnia w synapsach chemicznych. Do roboty ;]