• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

yokokiko

Użytkownicy
  • Zawartość

10
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O yokokiko

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Proszę o podpowiedź jak zniszczyć niepożądanych mieszkańców - rybiki. ???
  2. Mam do zaoferowania obraz o tematyce przyrodniczej (Hubertus). Myślę że zainteresowałby głównie myśliwych. :-)
  3. O dokonywaniu aborcji nie powinien decydować kościół ani mężczyźni. Jest to indywidualna sprawa kobiet. Jeśli postąpią nieetycznie i tak odezwie się sumienie. Uważam, że aborcja powinna być zalegalizowana aby kobiety miały prawo wyboru. W końcu to nie średniowiecze.
  4. Dobre jest odczulanie, jak nie zadziała można zabieg powtórzyć. Zyrtec i Alertec nie pomogą jeśli będzie miało się kontakt z alergenem. Jestem uczulona na jęczmień. Niestety w pracy miałam ciągły kontakt z jęczmieniem i te leki nie pomogły. Przyznaję śpi się tylko po nich. Moja siostra ma uczulenie na pyłki i niektóre produkty spożywcze. Poszła na odczulanie i jej przeszło.
  5. Co robić po szkole? Może jakieś studia a może praca? Kto widzi swoją przyszłość w Polsce?
  6. Szczerze mówiąc trochę dziwię się ministerstwu, że młodzi ludzie muszą robić takie projekty. Biorąc pod uwagę ostatnią reformę szkolnictwa i ,,czarny czwartek,, w polskiej nauce wykształcenie nijak nie przekłada się na rynek pracy dla ludzi młodych. Ostatnio byłam świadkiem różnicy zdań w sklepie spożywczym (supermarkecie) gdzie zatrudniono do pracy fizycznej magistra. Dziewczyna oświadczyła, że nie będzie sprzątać w sklepie bo nie po to kończyła studia i kilka dodatkowych kursów UE. Oczywiście skończyło się to śmiechem ze strony raczej mniej wykształconych. Na każdym stanowisku są określone obowiązki. Nie ma pracy dla wykształciuchów. Albo dostosowujesz się do tego co jest a jeśli ci nie pasuje to sobie wyjeżdżaj. Na twoje miejsce znajdzie się paru chętnych z mniejszymi ambicjami. Takie realia. Owszem wykształćmy młodzież to ona sobie lekkim krokiem opuści ojczyznę dla godziwego życia.
  7. Uważam że Polska powinna pozostać krajem wolnym GMO. A co sądzą inni?
  8. A nie lepiej rozsiać na pojedyncze kolonie i zastosować antybiotyk?
  9. Uważam, że to super pomysł. Warto jest mieć taką pasję i rozwijać swoje zainteresowania. Uważam, że dodatkowo przydałaby się konsultacja z osobami które zajmują się tym profejonalnie.
  10. Witam, nazywam się Iwona. Jestem typowym przyrodnikiem. Pozdrawiam.
  11. Witam, zgadzam się z tym stwierdzeniem. Większość enzymów to jednak białka złożone. Enzymy katalizują przecież przemiany substratów w obecności niebiałkowych, drobnocząsteczkowych związków organicznych lub jonów nieorganicznych. Taka jest ich zasada działania i specyfika budowy. Co do rybozymów uważam, że warto poczekać na dalsze badania naukowców.