medycznakasia

Zadanie 30

10 posts in this topic

Jaki dobór zaznaczyliście. W internecie jest napisane, że kierunkowy i ja też napisałam kierunkowy. A może stabilizujący? Ale przecież one wyostrzyły wzrok widząc UV, więj jakby hmmm... "poszły w tym kierunku". Jako przysrosowanie dałam możliwosc znajdowania pokarmu/ porostów.

0

W internecie jest, że kierunkowy? To dobrze, ja też tak napisałem. Ale w kluczu forumowym jest "stabilizujący".

0

Napisałem "stabilizujący", bo podtrzymał umiejętność posiadaną wcześniej, czyli zdolność postrzegania UV. Kierunkowy dotyczył raczej wszystkich tych ssaków, które zatraciły umiejętność widzenia światła ultrafioletowego, bo to u nich wartość cechy (zakresu postrzeganych długości fal elektromagnetycznych) się przesunęła.

0

Mi się wydało, że były takie o normalnym zakresie widzenia i takie o poszerzonym, a ponieważ dobór fazorywał te o poszerzonym to był kierunkowy. Takie było moje rozumowanie.

1

Ja to tłumaczę tak:

Jak dla mnie -> skoro kiedyś dużo zwierząt widziało UV, to były w worze "widzimy". Z wora tego ubyło praktycznie wszystko, co tam było. Zostały renifery. One de facto nie dążyły w żadnym kierunku, po prostu były. Dobór stabilizujący - te konkretne warunki spowodowały, że renifery potrzebowały zachować tę cechę pierwotnych ssaków. To nie tak, że część niewidząca przemieściła się w kierunku "widzące".

1

Ciekawe czy samo dobór naturalny by przeszło.. Bo często jest tak, że jest na przykład w poleceniu: "Podaj rodzaj doboru naturalnego" i wtedy trzeba konkretnie, a czasami "Podaj rodzaj doboru" to chyba często w kluczach było dobór naturalny i w nawiasie dopisane np kierunkowy... Tak więc zastanawiam się czy odpowiedzią dobór naturalny się zadowoli egzaminator, no bo w sumie to prawda jest że naturalny?

0

imo stabilizujący, rozumowanie jak Giardia.

niestety - po czasie :P napisałem, że kierunkowe, czas naglił

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz