Mim100

Zadanie z biochemii

13 posts in this topic

Zrobiono oznaczanie aktywnosci peroksydaz w obecności i nieobecności inhibitora, odczytano przyrosty absorbancji i obliczono szybkość reakcji dla przedziału czasu bliskiego poczatkowi reakcji i teraz problem:

Mam szybkość reakcji wyrazić jako przyrost stężenia produktu w czasie i w tym celu przyjąć dla purpurogainy współczynnik absorbancji równy: 2,47 [1/mM*cm]. Wczesniej szybkość była policzona jako: v=ΔA/Δt. Jak mam to przeliczyc?

0

cos kojarze z fizyki, czyli z tego trzeba liczyc i brac pod uwage grubosc tej kuwety w której to było mierzone? Bardzo dziekuje :)

0

przepraszam ze pytam o tak banalne rzeczy ale dla mnie chemia, biochemia itd to jest kosmos, nie ogarniam tego:)

0

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Lamberta-Beera

mylisz trochę pojęcia, tam masz przyrosty, prędkość wyrażoną w taki sposób, co nei znaczy że A=v/t.

ty musisz skorzystać z prawa A=ecl

Absorbancja nie jest funkcją czasu, tylko stężenia, a jeśli ono się w czasie zmienia, to ona też, ale przy stałym stężeniu jej wartosć nie zmienia sie w czasie.

0

z prawa Beera Lamberta wyznaczasz stężenie produktu lub substratu, zależy czym jest ta purpurogaina w twoim układzie. A to stężenie jest ci potrzebne, by obliczyć szybkość reakcji: v=dC/dt

na twoim miejscu sporządziłbym sobie wykres zmiany stężenia w czasie.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez OskarStark77
      Hej, 
      Mam pewien problem prowadzący zajęcia zażyczył sobie żeby szybkość reakcji hydrolizy sacharozy wyznaczyć zarówno ze wzorów jak i graficznie i tu moje pytanie, jak się zabrać za sposób graficzny? Wiem że graficznym wyniki wyjdą różne od tych ze wzorów. Mam wyznaczone kilka parametrów potrzebnych do dalszych wykresów, jednak nie mam pojęcia jak zrobić tę szybkość. Jakby co mam też dane do krzywej wzorcowej, ale o ile dobrze myślę szybkość trzeba wyznaczyć z wykresu stężenia produktu od czasu. 
      czas A530                        
                [ mg}  prod  stężenie subst      a(a-x) loga/(a-x) 1/(a-x) szybkość reakcji stała szybkości 0 0 0 0,77 1 0 1,29 0 0 5 0,194 0,21 0,53 1,45 0,16 1,89   0,073 10 0,217 0,23 0,49 1,57 0,2 2,04   0,046 20 0,362 0,46 0,31 2,48 0,4 3,23   0,046 30 0,412 0,56 0,21 3,6 0,56 4,76   0,042 45 0,464 0,618 0,15 5,13 0,7 6,66   0,035 60 0,573 0,77 0 0 0 0   0
    • Przez Ego_Sum
      Może kogoś zainteresuje, chociaż termin zgłaszania się tuż-tuż...

http://www.mygen.wbbib.uj.edu.pl/edycja-2015

• Przez Ego_Sum
      „Spotkania w samo południe ..." to prowadzony od 2006 roku cykl kilkunastu wykładów przeznaczony przede wszystkim dla licealistów, w trakcie którego pracownicy naukowi WBBiB prezentują w przystępny sposób – zawsze ciekawe, a często również zaskakujące – zagadnienia z dziedziny współczesnej biochemii, biofizyki oraz biotechnologii.
      Prelekcje odbywają się w soboty, od października do grudnia, o godzinie 12:00 w auli kompleksu dydaktyczno-bibliotecznego przy ulicy Gronostajowej 7. Cykl obejmuje zwykle sześć spotkań, na których prezentowane są dwa wykłady. Wstęp jest wolny. Do udziału w zajęciach zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych – zarówno klasy, jak i osoby indywidualne.
      http://www.wbbib.uj.edu.pl/oferta-dla-szkol/spotkania-w-samo-poludnie
      ze swojej strony gorąco polecam wszystkim zainteresowanym ten cykl wykładów. osobiście znam wszystkich prowadzących i mogę zagwarantować, że przyłożą się aby zaprezentować wybrane zagadnienia w sposób ciekawy i zrozumiały.