Trzyszcz

Zmiany do przedyskutowania

41 głosów

1. 1. Czy kolory (grupy) przypisać do kierunków studiów?

• Tak
      32
    • Nie
      3
    • Świat jest szary, niech wszystkie nicki też będą szare
      6

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

94 posts in this topic

Ponawiam prośbę o małą zmianę w czacie która IMO znacznie ułatwi czytanie. W trakcie czytania starszych wiadomości gdy pojawi się nowa cały czat automatycznie idzie w górę. Potem trzeba zjeżdżać na dół i szukać na czym się skończyło żeby nie zgubić wątku, a gdy dyskusja zaczyna się rozkręcać to praktycznie niemożliwe i strasznie irytujące. Da radę coś z tym zrobić? :)

2

@@Sofia Właśnie trudno jest jak na moje umiejętności programistyczne to zmienić, ale postaram się skontaktować z koderem o wycenę tego.  

0

@@Sofia, to jest mozliwe - lapiesz suwaczek myszka i trzymasz na tej wysokosci, ktora czytasz. Przeskoczy w gore? Leciutki ruch myszka, z caly czas wcisnietym przyciskiem, i wraca tam gdzie bylas.

Malo wygodne, ale dziala jak trzeba zeby dzialalo. :)

@@rafcio, a z rozwiazan 'na szybko' dalbys rade po prostu zakodowac jakis przycisk pauzujacy czata? Jak pojawienie sie czegos nowego przesuwa w gore, to po prostu zeby chwilowo nic sie nie pojawialo? ...mozna wyrywac kabel od internetu oczywiscie :D ale mowie o czyms po stronie samego czacika. Nie jest to rozwiazanie idealne, ale gdyby bylo do zrobienia....

Zreszta z czacikiem jest wiekszy problem - on muli. I sie jedna wiadomosc przesyla milion razy i staje sie wszystko nieczytelne. Obserwacje wskazuja, ze dzieje sie to przede wszystkim kiedy pisze duzo osob, kiedy jest zle, ale jeszcze znosnie, albo jakos tak po polnocy, kiedy jest tragicznie. I tu moje pytanie - czy na polnoc jest ustawiony jakis autobackup czy inne maintenancowe dzialalnosci? Bo niestety wyglada na to, ze serwer po prostu nie daje rady, a silnik czacika jest taki, ze jak nie zauwazy ze juz jakas wiadomosc poszla, to ja pusci znowu... i tak ad mortem defecatem. Rozumiem, ze ingerencje w tak elementarne czesci kodu czacika sa w tym momencie poza zasiegiem - ale jesli cos mulacego serwer jest ustawione na okolice polnocy, to moze daloby sie to przestawic na powiedzmy 3-4?

0

W laptopie nie mialam ;p A jak sie zjebal uzywam tel, a nie tabletu ;(

0

W laptopie masz przeciez przycisk pod/nad taczpadem na 97,5%. Nawet jesli dwutapniecie tegoz taczpada nie symuluje klikniecia z przytrzymaniem.

0

Jeżeli byłaby opcja wgrywania plików na serwer i możliwość jakiegoś ładnego ich podpisywania, uporządkowania, a następnie udostępniania na forum (może coś jak rapidshare) - chociażby tylko dla moderacji/administratorów, to wrzuciłbym na takowy serwer wszystkie arkusze i klucze maturalne z chemii/biologii jakie posiadam.

Maturzyści rzucą się jak wygłodniałe wilki.

Tylko muszę mieć do tego odpowiednie narzędzie. Serwer zewnętrzny odpada, bo po jakimś czasie usuną.

1

Dobry pomysł Giardia Lamblia.

Mogę ci dać dostęp do naszego wewnętrznego serwera i tam można wrzucić pliki bezpiecznie, które nie znikną. 

Odnośnie chata napiszę wkrótce, bo administracja naszego serwera jeszcze pracuje nad tą sprawą + programista miał się podjąć poprawek archiwum. 

0

Jeżeli jest opcja ściągania plików z serwera dla osób posiadających link (tak jak np. na google drive), to jak najbardziej byłoby to dobre rozwiązanie :)

Dałbym jako osobne linki w temacie na forum i odsyłałoby ludzi do konkretnych arkuszy/kluczy.

0

Nie boisz sie, ze generowaloby to za duzy ruch? Arkusze wszystkie jakie istnieja to jednak jest 'troche' mega, a wiele osob pewnie robi tak, ze jak gdzies wejdzie to sciaga wszystko co sie rusza, dopiero na dysku przegladajac co juz ma a czego nie.

No i jest jeszcze kwestia praw autorskich - mimo krazenia w internetowym obiegu arkuszy wydawnictwowych, kursowych i tym podobnych one jak najbardziej dotycza. Czy dobrym pomyslem jest trzymanie tego na wlasej przestrzeni dyskowej? Bo zakladam, ze o takich arkuszach/kluczach mowisz - w koncu te oficjalne sa latwo i w jednym miejscu dostepne z rownie oficjalnego zrodla. (EDIT: poza czerwcowymi/sierpniowymi, o te czasem faktycznie trudniej, i to jest jakies pole do ruchow)

0

Operony, witowscy i inne takie mnie nie interesują.

Chodzi o sensowne (czerwiec, sierpień, OKE Poznań, Zamkor, Tutor, UMK)  + takie, których nigdzie nie ma, jak ten z chemicalforum. Tak na prawdę na tę chwilę prawdopodobnie jestem jedyną osobą, która zamieściła coś takiego na forum z działającym linkiem do pobrania.

Nie wiem jak z prawami autorskimi, ja na tym nie zarabiam.

Musi się wypowiedzieć też @rafcio

0

A może umożliwić ściąganie zarejestrowanym? :)

Byłaby mocna zachęta.

0

Nie wiem jak z prawami autorskimi, ja na tym nie zarabiam.

Zarabianie jak wiesz nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.
0

Najlepiej będzie publikować te arkusze, które są już w sieci i linkować je z  oficjalnych stron - czyli np: CKE - matura biologia. Wtedy na pewno linki nie znikną i nasz serwer nie będzie nadmiernie obciążony jak np: tysiąc osób pobierze dany plik. Tak na prawdę teraz to tylko trzeba pomyśleć nad sformatowaniem tego + znalezieniem linków do pdf-ów.

Jeżeli nie ma w sieci i nie udostępniają tego publicznie to oczywiście nie wstawiamy - chyba, że wyrażą zgodę na to. 

Przykład:

12 maja 2014 r.

poziom podstawowy - arkusz + odpowiedzi
poziom rozszerzony - arkusz + odpowiedzi

0

Chat:

Dostałem informacje od naszego hosting, że przestawili procesy które były generowane przez nich i nic więcej teraz nie da się zrobić

Rozmawiałem również z innymi adminami na tym silniku co mamy forum i powiedzieli, że też to mają i wtedy trzeba po prostu odświeżyć chata i znika zdublowana treść.

Innej opcji na to jak na razie nie ma, może w przyszłych łatkach do czatu będzie lepiej.

Archiwum:

Programista się tym zajmuje i troszkę już zwleka z tym. 

0

W kategorii "Chemia" jest dział "Chemia - zadania", a z kolei w kategorii "Biologia" nie ma żadnego działu dot. zadań. :)

Ogólnie to myślę, że powinna powstać nowa kategoria tak jak w przypadku forum.biolog "Forum Szkolne".

0

Nie, coś takiego jest zbędne zupełnie. W dziale biologia zadania zostały zlikwidowane, w chemii też zostaną za jakiś czas. Zadania należy umieszczać w odpowiednich działach.

0

Chodzi o sensowne (czerwiec, sierpień, OKE Poznań, Zamkor, Tutor, UMK) 

UMK? Mówisz o tych zadaniach konkursowych?

0

@rafcio

Niestety czat o północy zacina jak się zacinał :(

Niestety nie jestem wstanie już nic z tym zrobić. Jedyną opcją wtedy jak blokuje jest odświeżenie strony, wtedy od razu będzie wiadomość w normalnej formie. 

0

Tak, tylko jak czat zacznie grubo mulic, to to nie jest takie proste jak brzmi w zdaniu wyzej. To nie tak jak w dzien - ze klikasz f5 i jest odswiezone, tylko klikasz f5 i idziesz sobie zrobic herbate, i jak wrocisz, to moze juz bedzie, a moze jeszcze nie. Dodaj do tego, ze kazda wiadomosc nie jest 2-3 razy, tylko kilkanascie+ (zajmuje cala wysokosc czata co najmniej) - robi sie kompletnie nieczytelnie. Czyli trzeba odswiezac po kazdym wyslaniu czegokolwiek przez kogokolwiek. Pierwsze + drugie = nieuzywalny czat. Tak tylko mowie, zebys mial swiadomosc jak wyglada problem, i ze to nie jest kwestia naszego puryzmu estetycznego, no bo jak sie nic nie da zrobic to sie nie da zrobic.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz