SynTadeusza

Środki ochrony roślin

3 posts in this topic

Czy uważacie, że środki ochrony roślin to trochę takie antybiotyki dla roślin? Niby pomagają ale skutki używania mogą być dla roślin i dla nas opłakane.  Również coraz częściej możemy przeczytać afery związane z tymi środkami. Podrabiają i sprzadają, ceny niskie, a rolnicy używają żeby więcej zarobić, a później my to jemy w sumie nie wiemy nawet co.
Po latach używania danego produktu okazuje się, że jest on rakotwórczy i co? Nikt się tym nie przejmuje, wycofują go z produkcji, zastępują innym podobnym, a o ludziach którzy truli się tym środkiem przez lata nawet nikt nie myśli. Jak możemy się przed tym zabezpieczyć? Jeść warzywa tylko ze swojego ogródka?

 

[mod: ciach link, to nie jest konkretny artykul o wspomnianych aferach, to jest po prostu link do portalu - przykro mi, ale nie-e]

0

Share this post


Link to post

warzywa to tylko u sprawdzonego sprzedawcy, poznasz które są napakowane bo są piękne, duże inne niż wszystkie na targu

a co to antybiotyków dla roślin to ludzie używają żeby mieć zysk ze sprzedaży i nie zwracają uwagi na zdrowie drugiego człowieka

0

Share this post


Link to post

Jak możemy się przed tym zabezpieczyć? Jeść warzywa tylko ze swojego ogródka?

Rozwiązaniem jest kupowanie produktów ekologicznych z certyfikatem. Jedząc tylko swoje nie masz pewności, czy nie zawierają więcej niż dopusczalna norma np metali ciężkich, bo nikt tego nie bada.

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz